Anasayfa Tarihçe Merkez Yönetimi Çalışma Alanları Referanslar Projeler İletişim English

 

Merkez Altyapısı ve Çalışma Alanları

Merkezde yer alan 11 Merkez Birimini (Endütriyel Tasarım-Üretim Birimi, Otomasyon-Robotik-Elektrik-Elektronik Birimi, Sayısal Modelleme Birimi, Ürün Kullanımı Test Birimi, Savunma Sistemleri Birimi, İnsansız Kara Araçları Birimi, İnsansız Deniz Araçları Birimi, Metal Şekillendirme Birimi, Otomotiv Endüstriyel Tasarım Birimi, Taşıt Güvenliği Birimi, Akıllı Ulaşım Sistemleri Birimi) ilgilendiren konularda çalışmalarını sürdürmektedir.

'Anasayfa'dan ODTÜ-BİLTİR Merkez Birimleriyle ilgili bilgilere ulaşılabilir.

Merkez farklı disiplinlerde AR-GE projeleri yürütmekte ve ileri teknoloji içeren altyapısı ile Endüstri, Kamu Kuruluşları ve Üniversite arasında köprü görevi üstlenmektedir.

Merkezde Bulunan Laboratuvarlar ve Cihazlar için tıklayınız.

ODTÜ-BİLTİR MERKEZİ başarılı AR-GE çalışmaları için gerekli olan nitelikli insan kaynağı ve yüksek teknoloji içeren altyapısı ile ilgili kuruluşlarla işbirliği yaparak hizmetlerini sürdürmektedir.


Kamu ve özel sektör kuruluşları Döner Sermaye çerçevesinde hizmet satın alabilmektedir. Bu kuruluşlar ayrıca Döner Sermaye veya 4691 sayılı Teknokent yasası çerçevesinde projelerde görev alan ODTÜ-BİLTİR Merkezi öğretim üyelerinden yararlanabilmektedir.

Öğretim üyeleri ve lisansüstü öğrenciler merkez alt yapısını kullanabilmektedir..

 

Anasayfa Tarihçe Merkez Yönetimi Çalışma Alanları Referanslar Projeler İletişim English

2011 © ODTÜ-BİLTİR Merkezi